جدیدترین های وب پارسی
مجله خواندنی، پزشکی و زیبایی، سبک زندگی

۹ عادتی که افراد موفق از آن دوری می کنند

شروع خوب در یک روز زیبا پایان بهتری در شب به همراه دارد تا یک شروع بد. این نظر ۹نفر از متخصصان گروه «مشاوران کارآفرینان جوان» است. این مشاوران فهرستی از کارهایی که نباید در صبح‌ها انجام داد تا روز خوب تبدیل به یک روز بد نشود، ارائه داده‌اند.

*  زنگ ساعت‌تان را بیش از یک بار کوک نکنید:  همه ما دوستانی داریم که برای بیدار شدن، ساعت گوشی خود را روی زمان‌های ۶، ۶:۱۵، ۶:۳۰ و… تنظیم می‌کنند. با زنگ اول و دوم فقط خوابشان پریشان می‌شود و با زنگ چهارم از خواب بیدار می‌شوند و احتمالا زمانی که صدای زنگ پنجم به گوش می‌رسد، در حال خوردن صبحانه هستند. اگر با صدای زنگ بیدارباش به راحتی از خواب  بیدار نمی‌شوید، بهتر است راه‌های دیگر را امتحان کنید. افراد موفق حتی برای خواب خود، مدیریت دقیقی دارند. در زمان مناسب با اولین زنگ بیدار می‌شوند و آماده شروع یک روز عالی هستند.
*  روشن کردن تلویزیون ممنوع: آدم‌های موفق هیچ‌وقت مجذوب تلویزیون نمی‌شوند یا وقت خود را «فقط برای همین یک برنامه » هدر نمی‌دهند. به جای آن مستقیم و بدون فوت وقت به سراغ کارهای خود می‌روند.
*  در گرداب تصمیم‌های کوچک گرفتار نشوید: افراد موفق وقت شان را برای تصمیم های کوچک هدر نمی‌دهند، سوال‌ هایی مثل چه لباسی بپوشم؟ یا برای ناهار چه درست کنم؟ استیو جابز؛ موسس شرکت اپل هر روز یک بلوز مشکی یقه اسکی می‌پوشید. هر چه تعداد تصمیم های کوچک کمتر باشد، وقت بیشتری را می‌توان صرف تصمیم های بزرگ کرد.
*  برای خیال‌پردازی‌هایتان برنامه عملی داشته‌باشید: آدم‌های موفق فقط خیال‌پردازی نمی‌کنند؛ بلکه برای رسیدن به آرزوهای خود برنامه‌ریزی می‌کنند. ذکر جزئیات در این برنامه‌ها مهم نیست؛ اما باید در آغاز روز، کارهای مهمی را که در همان روز باید انجام شود، در ذهن مرور کنیم .
*  صبحانه بخورید: یک صبحانه کامل و مقوی به ذهن شما پویایی می‌بخشد. در بیشتر زمان‌ها افراد از صبحانه خود برای خواب بیشتر می‌گذرند و در زمان ناهار ناهار مقدار بیشتری غذا می‌خورند. این کار هم پویایی و سرحالی صبح را از آن‌ها می‌گیرد و هم بعدازظهری کسالت‌بار را برایشان به همراه دارد.
*  تمرکز در سر کار: موفقیت و کار بیش از حد به یک معنا نیستند. تبدیل‌شدن به آدمی موفق به معنای کار بیش از ۸ ساعت در روز نیست. موفقیت به معنای توجه۱۰۰درصد در زمان کار است. صبح‌ها قبل از چک‌کردن فهرست کارهای روزانه خود زمانی را برای خودتان اختصاص دهید. با خانواده صبحانه‌ای کامل بخورید و تا رسیدن به محل کار، ذهن خود را از هر چیزی غیر از کار آزاد کنید.
*  شکایت از رفتن به سر کار ممنوع: افراد موفق برای رفتن به سر کار بسیار جدی هستند. برای این افراد فرقی نمی‌کند چه ساعتی سر کار می‌روند یا کار آن‌ها چقدر مشکل است، موفق‌شدن به معنای نگرش مثبت به کار در آغاز یک روز کاری است. اگر شما از بیدارشدن در صبح‌های زود و رفتن به سر کار وحشت دارید، احتمالا روز خوبی را سپری نخواهیدکرد. افراد موفق برای شروع یک روز کاری لحظه‌شماری می‌کنند و بسیار هیجان‌زده هستند و این هیجان و شادابی را در کل روز با خود به همراه دارند.
*  دوستی با طبیعت ذاتی خود: بعضی از مردم سحرخیز و برخی هم مثل جغد شب‌زنده دار هستند. این که بدانید شما جزو کدام دسته هستید و در کدام زمان بازدهی بهتری دارید برای رسیدن به موفقیت ضروری است. زمان خود را مدیریت کنید، زمانی که حال شما بسیار خوب است، بهترین زمان برای انجام کارهای مهم است. اگر در زمانی که احساس خستگی، ناامیدی و خشم دارید، کارهای مهم خود را انجام دهید، به احتمال زیاد شکست خواهیدخورد.
*  پوشیدن لباس رسمی :
حتی برای افرادی که دورکار هستند و در خانه کار می‌کنند تعویض لباس راحتی و پوشیدن لباس رسمی‌تر به افزایش بازدهی کمک می‌کند. این کار به ما کمک می‌کند تا از نظر ذهنی خود را در چهارچوب محیط کاری تصور بکنیم و با تمرکز و جدیت بیشتری به کار بپردازیم.
ارسال شده در ۱۶ تیر ۱۳۹۶ - 463 بازدید - منبع : zendegisalam.khorasannews.com
ارسال دیدگاه

فرستادن دیدگاه